Творчий портрет
Світлана Олександрівна Черненко
Покликання наше — навчати.
(Це хобі — писати вірші).
На крила дітей піднімати,
Бо вчитель — це скульптор душі.
Він ласкою мусить зігріти,
Добром напоїти серця,
І вірно, безмежно любити.
Ось вчительська мудрість уся.
Проблемна тема
Впровадження елементів інноваційних технологій на уроках української мови та літератури
Актуальність проблемної теми
За допомогою інноваційних технологій створюється атмосфера співробітництва, творчої взаємодії в роботі. Учні залучаються до активної діяльності на уроці. Даний спосіб роботи відображає рівень навчальних досягнень, який очікується після спілкування з учнями, щоб можна було сказати: «Після цього уроку я можу…» Інтерактивне навчання сприяє збагаченню і розвитку творчого потенціалу, розкриттю здібностей людини, її вмінню вчитися, забезпечує значну частину тих практичних умінь та навичок, які учні винесуть зі школи, засвоять заради використання у своїй майбутній професії, у побуті.
Впровадження інноваційних технологій, проведення нестандартних уроків, використання ігрових елементів допоможуть зробити урок цікавим, пізнавальним, таким, що може розкрити творчий потенціал особистості, дати змогу постійно підтримувати високий тонус дитячої уваги, навчить приймати самостійні рішення.
Сучасне життя висуває свої вимоги й вимагає від учителів активно використовувати інноваційні технології в навчальному процесі. Саме їх застосування здатне забезпечити єдність освітніх, розвиваючих і виховних функцій. Ми живемо в цікавому, історично складному часі, будуємо національну модель навчання, що є частиною світового навчального простору. І саме тому час жадає від нас пошуку нових форм роботи на уроці.
У сучасній школі для рішення цього завдання застосовуються численні інноваційні технології такі як:
- інтерактивні технології;
-інформаційно-комунікаційні технології;
- технології диференційного навчання;
- проблемного навчання;
- ігрові технології та інші.
Застосування цих технологій сприяє розвитку пізнавального інтересу школярів, інформаційному збагаченню та формуванню в них необхідних здібностей, орієнтує на одержання подальшої освіти з використанням сучасних технологій навчання, створює умови для підвищення й доступності освіти.
Використання інтегрованих уроків відіграє значну роль у підвищенні професійної майстерності вчителів, самоосвітній діяльності, сприяє прагненню та свідомій зацікавленості учнів в оволодінні загальноосвітніми предметами. Це впливає на рівень освіченості майбутніх випускників, їх конкурентоспроможність.
Інтерактивне навчання - це навчання діалогу, під час якого відбувається взаємодія учасників педагогічного процесу з метою взаєморозуміння, спільного розв'язання навчальних завдань, розвитку особистісних якостей учнів.
Групова (колективна) технологія навчання передбачає організацію навчального процесу, за якої навчання здійснюється у процесі спілкування між учнями (взаємонавчання) у групах.
Технології індивідуалізації процесу навчання - організація навчально-виховного процесу, при якій вибір педагогічних засобів та темпу навчання враховує індивідуальні особливості учнів, рівень розвитку їх здібностей та сформованого досвіду. Його основне призначення полягає в тому, щоб забезпечити максимальну продуктивну роботу всіх учнів в існуючій системі організації навчання.
Позакласна виховна робота це - навчальний процес, що реалізовується в позаурочний час, понад учбовий план і обов'язкову програму колективом вчителів і учнів , що вчаться, на добровільних засадах, обов'язково з урахування інтересів всіх її учасників, будучи невід'ємною складовою частиною навчально - виховного процесу.